Falfűtés

Létrehozva: 2010. december 8. | Falfűtés bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Kombinált előnyök

Megoldást kínálunk, a már meglévő otthonok átalakítására a mai korszerű követelményeknek megfelelően.

A falfűtés nem csak új épületben lehetséges!

A fűtés-technológia gyors fejlődése, és az épületek korszerűbb szigetelése lehetővé tették, hogy manapság 55°C-os vagy ennél is alacsonyabb hőmérsékletű vizet, használjanak házak megfelelő fűtéséhez, még rendkívül alacsony külső hőmérséklet esetén is. A hő leadó felület és a helyiség hőmérséklete közötti kisebb hőmérséklet-különbség, magasabb komfortérzetet biztosít, és ráadásul az energia felhasználás is alacsonyabb. A legmodernebb víz közegű fűtőrendszerek alacsony hőmérsékleten üzemelnek, a hőt falfűtési csőhálózaton vagy padlófűtésen keresztül külön-külön vagy kombinálva adják le környezetüknek.

Megfelelő hőszigetelés, valamint a korszerű kondenzációs kazán felhasználásával, szinte “kötelező” az alkalmazása!

A falfűtésrendszer különösen alkalmas a természetes energiák illetve a kondenzációs fűtéstechnikák használatára!
A rendszer legfontosabb előnyei: energiatakarékos, egészséges, zajtalan, esztétikus, huzatmentes, könnyen szerelhető, gazdaságos…

Tudta-e hogy a sugárzással működő fűtés és hűtés, előnyösebb mind a radiátoros rendszerekkel, mind a levegő keringetéses rendszerekkel szemben. A hagyományos rendszerek, a helyiség hőmérsékletét úgy szabályozzák, hogy a levegőt felmelegítik / lehűtik. A falfűtő rendszerek közvetlenül hatnak a helyiségben tartózkodókra, így azok hőérzetét változtatják. Fűtési üzemmódban a sugárzó rendszerek a hőt a sugárzó felületről (a mennyezetről) közvetlenül az egyénre továbbítják. Hűtési üzemmódban a sugárzó felület, elnyeli a személy által termelt hőt.

Komfortos, gazdaságos, korszerű

HŰTÉSRE-FŰTÉSRE!

Komfortos:

Mert a vakolatba rejtett és természetes módon meleget sugárzó melegvizes rendszer a falakat 30-40 °C-ra felmelegítve kiemelkedően kellemes hőérzetet biztosít, amivel – hőérzeti kutatásokra alapozottan – messze megelőzi a radiátoros rendszereket

Gazdaságos:

A falfűtés egyaránt alkalmazható új építésű, illetve felújításra kerülő épületek fűtésére, mint alacsony hőmérsékletű fűtési rendszer.
Elegendő külső falfelület esetén a rendelkezésre álló padló, mennyezet, tetőtéri ferde síkot és bármely más falfelületet számításba venni a hőleadás szempontjából, ezáltal radiátorok beépítésére egyáltalán nincs szükség.

A jobb hőszigetelés által, lényegesen csökkenő fűtési hőigény pótlása, többnyire megoldható a külső fal belső felületén, a vakolaton belül elhelyezett, alacsony hőmérsékletű falfűtési rendszerrel.

Családi házak energiatakarékos hűtő-fűtőrendszere.

Fűtés:

A vezetékrendszerben már 30-35-°C-ra (úgynevezett alacsony előremenő hőmérsékletű) fűtött és keringetett víz megfelelő  20-22°C szobahőmérsékletet állít elő.

Hűtés:

A vezetékrendszerben 14-15-°C-ra hűtött vagy akár kútból keringetett víz kellemes 26-27°C szobahőmérsékletet biztosít.

Orvosi szempontból is figyelemreméltó, hogy a falfűtésnél a helyiségek porterhelése, jelentősen csökken a lég ventilláció hiánya miatt, ami különösen asztmás és porallergiás kisgyermekek jelenléte esetén már a tervezésnél fontos szempont lehet.

A falfűtés nem csak új épületben lehetséges!

A korszerű fűtés egyik megoldási lehetősége a falfűtő panel. A panel a falban van elhelyezve, így az nem zavarja a helyiség esztétikáját. A panel, fűtési és hűtési üzemmódban is alkalmazható.

Alacsony hőmérsékletű vízzel / 16-45 °C / működtethető, ennek megfelelően kíméli az épület szerkezeteket. Az alacsony víz hőmérséklet miatt, jó hatásfokú kazánnal, fűtő-hűtő berendezéssel építhető össze, mint például kondenzációs kazán, napkollektor, hőszivattyú.

A falfűtő panel egyaránt alkalmazható új építésű, illetve felújításra kerülő épületek fűtésére, mint alacsony hőmérsékletű fűtési rendszer.

A panel hornyokkal ellátott hő-tükör.

A kész panelt a vakolatlan falra szerelik tartószerkezettel, párnafával. Majd a helyszínen a hő-tükör hornyaiba 10, vagy 12 mm átmérőjű oxigén diffúzió ellen védett PE. többrétegű műanyag csövet fektetnek. A csöveket osztókon keresztül csatlakoztatják a kazánhoz, vagy más fűtő-hűtő berendezéshez. A panelek nagyságát a tervezés alapján a hő szükségletnek megfelelően kell meghatározni, és célszerűen a helyiség külső falának belső oldalára szerelik.

A paneleket a függőleges falra, vagy tetőtér esetén a ferde falfelületre is lehet szerelni. A felszerelt panelre utólag gipszkarton borítás kerül. Hasonló megoldással készül a könnyű szerkezetes épület fűtő-hűtő panel szerelése is.

A panelt elsősorban a tetőtéri szereléseknél, és a könnyű szerkezetes épületeknél ajánlott alkalmazni.

Forrás: Bauer Marthy Design Stúdió

.

Bauer Marthy Design Studió

Comments are closed.